Kosmetyki i odżywki dla psów i kotów

Zwierzęta domowe to członkowie naszych rodzin. Darzymy je ogromnym uczuciem, dbamy o nie, staramy się żywić specjalistycznym pokarmem bogatym w składniki odżywcze. Nasza opieka nad kotami oraz psami sprawia, iż nasi czworonodzy pupile czują się przy nas bezpiecznie i szczęśliwie. Równie mocno powinniśmy zadbać o wygląd naszych zwierząt. W końcu w zdrowym i pięknym ciele zdrowy i szczęśliwy duch. Wizyty u psich fryzjerów jest już normą dla właścicieli piesków. Możemy jednak samodzielnie w zaciszu domowym zadbać o piękny wygląd oraz zdrową sierść i włosy. Poniżej zaprezentowane będą najlepsze kosmetyki i odżywki zarówno dla psów, jak i kotów.

Kosmetyki dla psów

Dzięki dobremu wyborowi kosmetyków dla swojego czworonożnego przyjaciela, będzie on czysty i pachnący. Lecz to nie jedyny powód, dla którego właściciele powinni zainwestować w produkty pielęgnacyjne. Środki te zapewniają również ochroną przed pasożytami oraz chronią skórę przed podrażnieniami. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego specyfiku, warto zwrócić uwagę na to, czy kosmetyk jest przeznaczony dla psów z sierścią lub włosami oraz jak wielkość naszego psa ma się do rekomendacji wielkości na opakowaniu danego kometyku.

Podstawowym produktem jest szampon pielęgnujący dla psów. Dzięki regularnemu kąpaniu naszego pupila, jego sierść będzie piękna i błyszcząca. Odpowiednim produktem jest Menforsam pielęgnujący szampon i odżywka dla psów (2 w 1). Jest to świetny wybór dla właścicieli, którzy cenią sobie wygodę. Produkt ten zawiera w sobie jednocześnie szampon nawilżający i nabłyszczający sierść. Odżywka natomiast zawiera witaminy, które odżywiają włosy i sierść. Szampony można zakupić w różnych konfiguracjach zapachowych. Dobrym pomysłem jest również sprawienie swojemu pieskowi szamponowi owadobójczemu. Menforsam suchy szampon owadobójczy dla psów skutecznie usuwa z siersći i włosów owady bez potrzeby używania wody.

W katalogu produktów pielęgnacyjnych dla psów można również spotkać dezodoranty, ale też perfumy i wody kolońskie, które zapewnią cudowny zapach naszym czworonogim przyjaciołom.

Kosmetyki dla kotów

Jak wszystkim wiadomo, koty chodzą własnymi ścieżkami. To sprawia, że ich zapach i świeżość czasami pozostawia dużo do życzenia. Z myślą o kotach, przygotowano produkty pielęgnacyjne zapewniające tym dumnym zwierzętom świeżość, komfort i piękny zapach.

Do pielęgnacji sierści oraz skóry kotów najlepiej wybrać szampon. Należy zwrócić uwagę, czy dany szampon jest przeznaczony dla kotów krótko, czy długowłosych. Szampon dla kotów marki Trixie jest dostępny zarówno w formie suchej i mokrej. Dzięki temu nasze kotki odzyskają świeżość, ich zapach będzie przyjemny a sierść czysta. Koty lubią myć się same. Nie przepadają ze wyręczaniem ich w tym obowiązku. By zminimalizować stres naszego domownika, warto pomóc mu w higienie możliwie szybko i bezboleśnie. W tych celach warto użyć sprayu dla kota Champ-Richer Spray. Ten specyfik ułatwia rozczesywać kocie włosy i zachować ich zdrowy i piękny wygląd.

Warto zwrócić uwagę również na inne kosmetyki dla kotków takie jak specjalne kosmetyki do pielęgnacji łapek bądź zębów.